ZANZIBAR

 

POBYTOVÝ ZÁJEZD

Zanzibar, korálový ostrov u východního pobřeží Afriky byl po staletí kolonizován Araby, Portugalci, Ománským sultanátem a nakonec Britským impériem. To vše zde zanechalo nesmazatelné stopy. Místy, zejména v centru Stone Townu, připomíná labyrintem křivolakých úzkých uliček a čilým cvrkotem Blízký východ. Na nejznámější pláži ostrova Nungwi si zase budete připadat jako na Jamajce. Pokud zatoužíte po klidnějším pobytovém místě, můžete zamířit na východ nebo jih ostrova, kde najdete půvabné pláže zastíněné palmami. Moře má osvěžující teplotu – tedy alespoň v srpnu, kdy jsme sem zavítali my. Jídlo je chutné, zejména pro ty, kdo ocení rýži, zeleninu a množství ryb. Na své si přijdou i milovníci šnorchlování nebo potápění – Rudé moře to sice není, přesto zde najdete korálové útesy s bohatou faunou. Místní jsou velmi vstřícní a téměř všichni mluví relativně plynně anglicky, což velmi usnadňuje komunikaci.

Je to stát ve státě, který je logicky územně odtržený od pevninské Tanzánie a má vlastní samosprávu. Což je dobře. Je tady bezpečno a asi i větší pohoda. Tanzánie je muslimská země, takže i Zanzibar je muslimský, ale je zde patrný vliv Afriky, minimálně tedy v oblékání. Ženy, na rozdíl od těch z Blízkého východu, nechodí zahalené v černém hijábu nebo neforemné burce, ale nosí barevné šaty i šátky.

Zanzibar je kousek Afriky s kořeněnou příchutí Orientu, plný barev, slunce a pohodových obyvatel.

V naší nabídce najdete desítky hotelů v historickém Stone Townu, resorty na jižním, východním nebo severním pobřeží ostrova, letištní transfery a výlety s anglicky hovořícím průvodcem a další služby.

V závislosti na volbě aerolinky je možné cestou na/ze Zanzibaru zajistit také stopover v některém z přestupových měst, např. Dubaj, Istanbul apod.

PROGRAM

1. Den: PRAHA – ZANZIBAR

Odlet z Prahy přes přestupové místo na Zanzibar.

2. Den: ZANZIBAR

Přílet na Zanzibar. Transfer do hotelu v centru Stone Townu, ubytování, volno. Nocleh ve Stone Townu.

3. Den: ZANZIBAR

Snídaně. Celodenní program – ráno výlet loďkou na ostrov Changuu (Prison Island), kde žije druh suchozemské želvy Želva obrovská (Aldabrachelys gigantea). Prohlídka ostrova s možností krmit tato nádherná zvířata. Cestou zpět do Stone Townu možnost zastávky na šnorchlování. Na pevnině následuje oběd v místní restauraci a poté průvodcovaná prohlídka historického centra Stone Townu, které je zapsané na seznamu UNESCO. Návrat do hotelu, a nocleh ve Stone Townu.

4. Den: ZANZIBAR

Snídaně. Transfer na pobřeží do plážového hotelu. Cestou možnost zastávky na farmě, kde se pěstuje koření a v Národním parku Jozani, kde můžeme pozorovat opice Red Columbus. Po příjezdu na pobřeží ubytování v resortu a volno. Nocleh.

PROGRAM

5. Den: ZANZIBAR

Snídaně. Volno na Zanzibaru. Nocleh.

6. Den: ZANZIBAR

Snídaně. Volno na Zanzibaru. Nocleh.

7. Den: ZANZIBAR

Snídaně. Volno na Zanzibaru. Nocleh.

8. Den: ZANZIBAR

Snídaně. Volno na Zanzibaru. Nocleh.

9. Den: ZANZIBAR

Snídaně. Volno na Zanzibaru. Nocleh.

10. Den: ZANZIBAR 

Snídaně. Volno na Zanzibaru. Nocleh.

11. Den: ZANZIBAR – PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. Den: PRAHA

Přílet do Prahy.

ZAJISTÍME

  • Letenky (odletové místo dle výběru – Praha, Mnichov, Vídeň atd.)
  • Ubytování
  • Letištní transfery
  • Výlety s průvodcem (Prison Island, Stone Town City Tour, Spice Farm, NP Jozani atd.)
  • Cestovní pojištění
  • Asistenci místního partnera

DOPORUČENÉ HOTELY

Doporučené hotely na Zanzibaru:

 

BŘEZEN 2021

 

 

 

Cena zájezdu bude určena dle rozsahu objednaných služeb.

Poptávkový formulář

11 + 11 =