cestujeme po dubaji

Dubaj už asi pro žádného Čecha není neznámým pojmem. Přesto ráda píšu tento článek, protože jsme si dovolenou neskutečně užili, a protože byla pro naši rodinu obrovským zážitkem.

Jak jsme si užili Dubaj

Nespornou výhodou této destinace je její relativně malá vzdálenost – asi 5,5 hodin letu. Celkem 3 přímé lety denně, téměř celoroční možnost návštěvy, čistota, bezpečnost, nákupy a spousta vyžití z ní dělají vhodnou destinaci, když chcete na pobytovou dovolenou za rozumné peníze.

Celou dovolenou pro nás vymyslela, naplánovala a zařídila cestovní kancelář Zephyr a to tak, že dokonale. Letenky se SmartWings stály jen pár tisíc, čtyřhvězdičkový hotel v moderní Dubajské Marině byl čistý, pěkný a vkusně zařízený, snídaně luxusní. Bazén na střeše hotelu byl otevřený až do pozdních večerních hodin, což jsme jako milovníci plavání obzvláště ocenili. Vzdálenost od pláže byla asi 500 metrů vzdušnou čarou.

Další stravování jsme realizovali buď v okolních restauracích, nebo ve Food Courtu v obchoďáku Dubai Marina Mall, který byl od hotelu asi 800 metrů.

Během našeho pobytu jsme absolvovali celodenní výlet do ománské enklávy Dibba na poloostrově Musandam, odkud jsme vypluli na tradiční lodi na „koupací“ výlet do okolních vod. Užívali jsme si tyrkysové moře a krásné scenérie hornatého pobřeží okolo poloostrova.

Jedno odpoledne jsme měli zajištěný výlet do dubajské pouště terénními auty, tzv. „Dune Bashing“, po kterém následovala večeře v beduínské vesnici s možností svezení na velbloudovi. Z tohoto výletu jsme byli nadšeni, protože poušť má neskutečné kouzlo. Zvláště pak západ slunce byl dechberoucí.

 

Jako milovníci lyžování jsme se také těšili na návštěvu Ski Dubai, tedy lyžování na kryté sjezdovce v obchoďáku Mall of the Emirates. Přestože lyžařské vybavení nebylo bůhvíjaké, na ten 400 metrů dlouhý svah to stačilo. Lyžování se nám moc líbilo a bylo to příjemné zpestření oproti vedrům, která panovala venku.

Kdo nenavštívil vyhlídkovou terasu na nejvyšší budově světa – Burj Khalifa, ten jako by nebyl v Dubaji. Připlatili jsme si dražší vstupné (cca 140 USD / osoba) a v ceně jsme tak měli na začátku návštěvy luxusní lounge s občerstvením, „Skip The Line“ vstupenku, tedy možnost předběhnout frontu, návštěvu pouze v malé skupince cca 20 osob, vlastního průvodce, a patro 148 na cca 45 minut celé jen pro tuto skupinku. Další občerstvení na nás čekalo právě na tomto patře 148, které se nachází ve výšce 550 metrů. Na patře 148 se nachází i „Open Deck“, tedy otevřená terasa – samozřejmě není otevřená úplně, ale místo zábradlí je zde sklo až do výše několika metrů. Samozřejmě existuje i daleko levnější vstupné (cca 50 USD/osoba), které ale umožňuje pouze návštěvu patra 124 + 125. Tato dvě patra jsme navštívili cestou zpět dolů.

Na závěr pobytu jsme si ještě užili celodenní návštěvu akvaparku Aquaventure u hotelu Atlantis The Palm. Zážitkem pro nás byla zejména extrémně příkrá skluzavka z Mayské pyramidy do bazénu plného žraloků. V ceně vstupného do akvaparku byla i návštěva akvária The Lost Chambers – to jsme navštívili večer, po zavření akvaparku.
Za celou naši rodinu děkujeme CK Zephyr za úžasnou dovolenou a těšíme se na tu další

Havránkovi, Brno