SRÍ LANKA – „zářivá země“

Ostrov Srí Lanka – aneb „zářivá země“, tropický ráj na jih od Indie, odkud sem přišli současní obyvatelé – Sinhálci i Tamilové. Rozvaliny starých chrámů ve městech Polonnaruwa či Anuradhapura Vás ujistí, že i zde se psala historie, v „Pevnosti v oblacích“ Sigiriya zjistíte, jaké je to mít celý svět jako na dlani, a v horské oblasti Nuwara Eliya zase, že každý lístek chutného čaje je vykoupen litry potu domorodých sběraček. Země, kde všechno voní exotickým kořením a kde je zvykem jíst rukama. Cejlon – země dávné civilizace, čaje, divokých slonů a jeskynních chrámů.

KOMBINOVANÝ ZÁJEZD

Srí Lanská republika leží na ostrově Cejlon v Indickém oceánu. Na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán. Má velmi bohatou historii – zmínky o tomto významném místě se nachází už ve spisech Římských dějepisců nebo Řeckých mořeplavců. Srí Lanka je vyhledávanou destinací díky faktu, že na poměrně malém území lze najít velké množství důvodů pro návštěvu. Velmi typická je tak kombinace několikadenního poznávacího okruhu vnitrozemím (památky, národní parky, čajové plantáže), po kterém následuje pobyt na pláži. K oblíbeným aktivitám a atrakcím na ostrově patří ekoturistika, treky v horách, safari za pozorováním divoké fauny nebo výlety na čajové plantáže. Milovníci historie ocení návštěvu starobylých měst Kandy, Polonnaruwa nebo Anuradhapura, fascinující pevnosti v oblacích Sigiriya nebo buddhistických skalních chrámů Dambulla. Během plážových pobytů lze absolvovat lodní výlety za pozorováním delfínů a velryb. Oblíbená je i zdravotní turistika – jogínské nebo ayurvédské pobyty, či kurzy masáží. Na ostrově se také nachází několik golfových osmnáctek, z nichž 3 patří mezi ty nejlepší v Asii.

Pro inspiraci uvádíme příklad poznávacího okruhu kombinovaného s plážovým pobytem. Okruh lze samozřejmě libovolně modifikovat, ať už zkrátit nebo prodloužit. Pobyt na pláži je opět možný v libovolném letovisku (Bentota, Beruwela, Kogalla, Kalutara, Negombo …) – v nabídce máme desítky hotelů všech úrovní.

Další velmi vhodnou kombinací, je poznávací okruh Srí Lankou a následně pobyt na Maledivách. Lety Srí Lanka – Maledivy jsou operovány několikrát denně, let trvá pouhou hodinu a čtvrt, a na Maledivách nabízíme více než stovku hotelů.

Pro jakýkoli itinerář nás neváhejte kontaktovat.

PROGRAM

1. Den: PRAHA

Odlet z Prahy (Vídně, Mnichova) s přestupem do Colomba.

2. Den: COLOMBO – DAMBULLA / SIGIRIYA

Po příletu Vás přivítá Váš průvodce a odveze Vás do hotelu v Dambulle. Opoledne informační schůzka o programu a volno. Večeře a nocleh v Dambulle.

3. Den: VÝLET DO VESNICE

Snídaně. Návštěva místní vesnice. Nejdříve projížďka tradiční vesnicí, rýžovými políčky atd., do vesnického chrámu. Po krátké prohlídce chrámu následuje setkání s mnichem, který vám požehná. Po obřadu asi 15ti minutová procházka vesnicí k nádrži, odkud odplujete loďkou na zeleninové políčko. Zde si můžete vychutnat čerstvý kokosový nápoj před návratem loďkou zpět do vesnice. Ve vesnici navštívíte místní rodinu, se kterou poobědváte. Po chutném tradičním srílanském obědě se můžete opět projít vesničkou a vychutnat si další osvěžující kokosový drink nebo šálek čaje a lokální sladkosti s místními obyvateli. Odpoledne návrat do Dambully, večeře a nocleh.

4. Den: SIGIRIYA – MATALE – KANDY

Po snídani návštěva působivé skalní pevnosti Sigiriya, která je právem zapsána na seznamu UNESCO. Pevnost byla postavena v 5.století n.l. králem Kashyapou. Král nechal na vrcholku skalního masivu postavit svůj palác, vodní nádrže, slavnou Lví bránu a stěny nechal vymalovat freskami, které se zachovaly dodnes. Po jeho smrti královský dvůr pevnost opustil a bylo zde nadále sídlo buddhistických mnichů. Z vrcholku masivu je překrásný výhled do okolí.
Odjezd do Kandy. Cestou zastávka v Matale, kde proběhne návštěva Zahrady koření, kde se dozvíte něco o místím koření a jeho využití v srílanské kuchyni. Dále navštívíte manufakturu na batikované výrobky. Později následuje odjezd do Kandy. Pojedete okolo horního jezera, navštívíte Chrám Buddhova zubu, místní manufaktury na tradiční výrobky, orientální tržiště, dílnu na zpracování drahých kamenů, kde můžete zjistit, jak se zpracovávají zejména slavné safíry, jak jsou dobývány, broušeny a čištěny tradičními metodami. Dále proběhne návštěva botanické zahrady a večerní kulturní představení. Večeře a nocleh v Kandy.
V případě zájmu nabízíme možnost zůstat v domorodé rodině, pozorovat tradiční způsob života, přespat, povečeřet i posnídat s touto rodinou (pozor – toaleta a koupelna mohou být samozřejmě sdíleny, domorodé rodiny nedisponují koupelnami pro hosty).

PROGRAM

5. Den: KANDY – UDA WATTA KALE – NUWARA ELIYA

Snídaně. Po snídani procházka deštným pralesem v rezervaci Uda Watta Kale, která je domovem mnoha druhů vzácných ptáků (Alexandr Smaragdový, Sýkavka modrokřídlá, Sýkavka oranžovobřichá, Holub zelenokřídlý, Hrdlička kropenatá, Vousák žlutočelý, Vousák indický a Vousák hnědohlavý, Ledňáček džunglový, Lejsek lesní…).
Poté následuje transfer na vlakové nádraží v Kandy, a odjezd vlakem do Nuwara Eliya, železnicí, která vede nádhernou scénickou přírodou, známou jako “Malá Anglie”. Uvidíte vodopády a kopce porostlé čajovníky. Po příjezdu do stanice Nanu Oya Vás vyzvedne vůz a odveze vás do hotelu. Večeře a nocleh v Nuwara Elyia.

6. Den: HORTON PLAINS – KITULGALA

Po snídani odjezd do NP Hortonovy pláně, který se nachází ve výšce více než 2.500 metrů nad mořem. Zde se vyskytují endemické druhy ptáků, jako například bulbul srílanský, kruhoočka srílanská, cetie srílanská, drozd srílanský nebo kraska srílanská.
Po treku na vyhlídku Konec světa (World´s End), která nabízí jeden z nejúchvatnějších výhledů na krajinu ostrova také uvidíte vodopády Baker´s Falls.
Dalším bodem programu je návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje, kde budete mít možnost spatřit proces výroby čaje a ochutnat šálek čerstvého cejlonského čaje. Poté následuje odjezd do Kitulgaly. Cestou budete spatříte nejširší vodopád na Srí Lance, tedy St. Clair. Kitulgala je místem, kde se dá absolvovat mnoho outdoorových a adrenalinových aktivit, jako například White Water Rafting. Po příjezdu do Kitulgaly ubytování ve stanovém kempu, večeře a nocleh.

 7. Den: KITULGALA – POBŘEŽÍ

Snídaně. Po snídani následuje White Water Rafting, po kterém proběhne transfer do plážového hotelu. Zde ubytování a volno. Večeře a nocleh v hotelu.

8. Den: BENTOTA nebo jiné plážové letovisko

Snídaně. Volný den na pláži. Nocleh.

9. Den: BENTOTA nebo jiné plážové letovisko

Snídaně. Volný den na pláži. Nocleh.

10. Den: BENTOTA nebo jiné plážové letovisko

Snídaně. Volný den na pláži. Nocleh.

11. Den: BENTOTA nebo jiné plážové letovisko

Snídaně. Volný den na pláži. Nocleh.

12. Den: BENTOTAT – COLOMBO – PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. Den: PRAHA

Přílet do Prahy

ZAJISTÍME

  • Letenky (odletové místo dle výběru – Praha, Mnichov, Vídeň atd.)
  • Poznávací program s anglicky hovořícím průvodcem
  • Ubytování
  • Letištní transfery
  • Výlety s průvodcem
  • Rezervace tee time
  • Cestovní pojištění
  • Asistenci místního partnera

Cena zájezdu bude určena dle rozsahu objednaných služeb.

Poptávkový formulář

8 + 1 =