NEW YORK – „město, které nikdy nespí“

New York je prostě pořád vzhůru, pořád žije, neodpočívá a nebere si dovolenou. Ve dvě ráno se tu můžete najíst nebo se dát oholit. Seženete tu jednoduše cokoli a cokoli tady zažijete. New York je jen těžko popsatelná koláž národností a jejich jazyků a kultur. Ať už budete brouzdat cestičkami Central Parku nebo místnostmi Metropolitního muzea, sledovat utkání New York Rangers nebo představení muzikálu na Broadwayi, jíst pizzu v Little Italy nebo pekingskou kachnu v China Townu, nudit se zde rozhodně nebudete.

KRÁTKODOBÝ POBYT

New York je v současné době nejlidnatějším městem Spojených států. Je zároveň důležitým centrem obchodu a finančnictví, umění a kultury, a také módy. Je to relativně mladé město, takže zde nenajdeme historické památky v našem slova smyslu, i přesto však New York navštíví 40 milionů turistů ročně. Je plný atrakcí a legendárních míst, která zaměstnají naši pozornost. Samozřejmostí je návštěva sochy Svobody, vyhlídky na Empire State Building nebo památníku Ground Zero. Pro milovníky Carrie Bradshaw a její party kamarádek je možné zajistit výlet po barech a oblíbených místech ze seriálu Sex ve městě. Večer pak můžete strávit třeba v divadle – Broadway nabízí desítky slavných muzikálových představení. Pokud přeci jen toužíte po něčem navíc, než jen po tradičních atrakcích, zkuste si například průvodcovanou prohlídku katakombami pod Basilikou Sv. Patrika, prohlídku Harlemu s návštěvou gospelové bohoslužby nebo výlet helikoptérou nad ostrov Manhattan. K dispozici jsou také celodenní výlety mimo New York – například do Philadelphie nebo Bostonu. Pokud máte více než 2 dny času, doporučujeme kombinaci Washington + Philadelphia + Amish County, kde během výletu poznáte dvě slavná americká města a fascinující komunitu Amišů, kteří žijí svůj prostý život odloučeni od výdobytků moderní civilizace. A když vám zbyde jeden den a už nebudet mít nápady, kam zajít, hupsněte na autobus a vydejte se do některého z outletových městeček na nákupy. S prázdnou se určitě nevrátíte.

PROGRAM

Pokud chcete poznat město ve 5 dnech, doporučujeme následující itinerář:

1. Den: PRAHA – NEW YORK

Odlet z Prahy do New Yorku. Přílet do New Yorku, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

 2. Den: NEW YORK

Volno k prohlídce města. Doporučujeme procházku Central Parkem, ve kterém najdeme mnoho dalších atrakcí. Pokračujeme kolem Guggenheimova muzea, 5th Avenue, katedrály Sv. Patrika, Trump Tower a nádraží Grand Central. Večer je vhodné absolvovat plavbu kolem Manhattanu při západu slunce. Návrat do hotelu, nocleh v New Yorku

 3. Den: NEW YORK

Volno k prohlídce města. Doporučujeme plavbu na sochu Svobody s návštěvou podstavce a ostrova Elis Island. Poté procházka finanční čtvrtí Wall Street okolo proslulé sochy Býka až k památníku Ground Zero (pamětní místo teroristických útoků z 11.září 2001). Dále můžete navštívit mrakodrap One World Trade Center, kde se nachází vyhlídka One World Observatory. Mrakodrap nahrazuje původní „dvojčata“, která byla zničena při útoku. Dále doporučujeme procházku čtvrtí SoHo. Večer možnost navštívit muzikálové přestavení na Broadwayi. Návrat do hotelu, nocleh v New Yorku.

PROGRAM

4. Den: NEW YORK

Volno k prohlídce města. Doporučujeme návštěvu Empire State Building, procházku po High Line, což je 2,33 km dlouhý visutý park vybudovaný místo bývalého kolejiště, kterým se dopravovaly různé produkty mezi továrnami. Dále Union Square, budova „žehlička“ – tedy Flatiron Building, Broadway a přes Brooklyn Bridge do Brooklynu, odkud je pěkná vyhlídka na Manhattan. Poslední zastávkou na dnešní trase pak může být Rockefeller Center. Zde můžeme absolvovat průvodcovanou prohlídku, která stojí za to. Návrat do hotelu a nocleh v New Yorku.

5. Den: NEW YORK – PRAHA

Volno v New Yorku. Doporučujeme nákupy v outletovém městečku. Návrat do hotelu a nocleh v New Yorku.

6. Den: NEW YORK – PRAHA

V závislosti na času letu transfer na letiště a odlet do Prahy.

7. Den: PRAHA

Přílet do Prahy.

ZAJISTÍME

  • Letenky (odletové místo dle výběru – Praha, Mnichov, Vídeň atd.)
  • Letištní transfery
  • Ubytování
  • Výlety dle požadavků
  • Vstupenky na muzikálové představení nebo sportovní utkání (hokej, basketbal atd.)
  • Cestovní pojištění atd.

Poptávkový formulář

5 + 14 =