JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA – KAPSKO, VINICE A KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK

Chcete tuto zemi vystihnout jediným slovem? Asi by se dalo použít slovo „pestrá“, ale to je málo. Tato země je jako kaleidoskop, podíváte se do něj a on se pořád mění, chcete přestat, ale pořád jste zvědaví, co se objeví s dalším pootočením kukátka. A přesně taková je Jihoafrická republika. Od vyspělých měst po pitoreskní vesničky domorodců s oštěpy v ruce, od žiraf, zeber a buvolů až po lachtany a tučňáky, od Stolové hory po Drakensberg, od nekonečných plání a vysokých hor po vodopády a vinice, tato změť vytváří neopakovatelnou a záhadnou atmosféru. Najděte zde i vy svůj Mys dobré naděje.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. Den: PRAHA – KAPSKÉ MĚSTO

Odlet z Prahy přes přestupové místo do Kapského města.

2. Den: KAPSKÉ MĚSTO

Přílet do Kapského města. V autopůjčovně si vyzvednete svoje auto a můžete vyrazit do hotelu. V závislosti na letovém řádu se ubytujete, nebo nejdříve můžete vyrazit na poznávání okolí. Doporučujeme například prohlídku města – Castle of Good Hope (tedy Hradu Dobré naděje, který postavila v letech 1666 – 1679 Holandská Východoindická společnost a je nejstarší dochovanou koloniální budovou v JIžní Africe) a výlet na Stolovou horu (Table mountain). Stolová hora je zrádná co se týče počasí, doporučujeme tedy prohlídku v době, kdy okolo ní není mlha. Dale doporučujeme i za hezkého počasí s sebou bundu, protože rozdíl v teplotě v dolní a horní stanici lanovky může být i 10 stupňů. Návrat do hotelu, nocleh v Kapském městě.

3. Den: KAPSKÉ MĚSTO

Snídaně. Doporučujeme celodenní výlet směrem na mys Cape point. Cestou můžete navštívit rybářské městečko Fischhoek, kolonii tučňáků na pláži Boulders Beach u městečka Simon´s town nebo lachtaní kolonii v Hout Bay. Na mysu Cape point pak doporučujeme navštívit také známější Cape of Good Hope, neboli Mys dobré naděje (Cabo da Boa Esperança). Návrat do Kapského města, nocleh.

4. Den: KAPSKÉ MĚSTO

Snídaně. Doporčujeme například procházku pestrobarevnou malajskou čtvrtí Bo Kaap, nákup suvenýrů na Greenmarket Square, oběd v některé z výborných místních indických či afrických restaurací. Odpoledne můžete vyrazit na procházku nábřeží Victoria & Alfred Waterfront, odkud vyráží lodě na výlet na Robben Island. Zde bývalo vězení pro politické vězně v dobách apartheidu, prohlídka je o to působivější, že průvodci tímto vězením jsou bývalí černošští vězni. Po návratu do přístavu můžete povečeřet v některé z přístavních restaurací. Návrat do hotelu, nocleh v Kapském městě.

PROGRAM

5. Den: KAPSKÉ MĚSTO

Po snídani můžete vyrazit na celodenní výlet do okolí. Doporučujeme například přístavní město Hermanus (v období zhruba od června do listopadu lze absolvovat pozorování velryb) a dale po trase Střelkový mys (Cabo das Agulhas, Cape of the Needles). Zde se podle odborníků nalézá nejjižnější bod Afrického kontinentu a take se zde setkává Atlantický a Indický ocean. Návrat do hotelu, nocleh v Kapském městě.

6. Den: STELLENBOSCH

Snídaně. Odjezd do vinařské oblasti. Doporučujeme pěší procházku městem Stellenbosch a návštěvu některého z mnoha vinařství v oblasti, spojenou s ochutnávkou vín. Nocleh ve Stellenbosch.

7. Den: STELLENBOSCH

Snídaně. Doporučujeme návštěvu města Paarl, kde se nachází další vinařská stezka a take Spice Route, což je původně farma, nyní místo, kde můžete ochutnat vše, co region nabízí (čokoládu, vína, koření, typickou kuchyni, pivo …). Návrat do hotelu, nocleh.

PROGRAM

8. Den: STELLENBOSCH

Snídaně. Doporučujeme pěší tůru po jedné z turistických stezek ve vinařské oblasti. Návrat do hotelu, nocleh.

9. Den: KAPSKÉ MĚSTO – HOEDSPRUIT

Odjezd na letiště v Kapském městě, odevzdání vozu, odlet do Hoedspruit v provincii Limpopo. Zde Vás vyzvedne náš zástupce a odveze Vás do rezervace Timbavati, do kempu Simbavati River Lodge. V závislosti na časových možnostech odpolední safari. Bohatá večeře, nocleh.

10. Den: KRUEGER NP

Brzy ráno rychlá snídaně – káva/čaj/krekry. Poté odjezd na safari. Pozorování zvěře. Po návratu bohatý brunch, poté přes poledne volno k odpočinku. Odpoledne další safari, pozorování zvěře a západu slunce. Po návratu do kempu následuje bohatá večeře. Nocleh.

11. Den: KRUEGER NP

Brzy ráno rychlá snídaně – káva/čaj/krekry. Poté odjezd na safari. Pozorování zvěře. Po návratu bohatý brunch, poté přes poledne volno k odpočinku. Odpoledne další safari, pozorování zvěře a západu slunce. Po návratu do kempu následuje bohatá večeře. Nocleh.

12. Den: JOHANNESBURG – PRAHA

Snídaně. Dle časových možností ranní safari. Poté odhlášení z hotelu a transfer na letiště v Johannesburgu. Odlet do Prahy.

13. Den: PRAHA

Přílet do Prahy (Vídně, Mnichova)

Program je možné prodloužit například o let do Zimbabwe a výlet na Viktoriiny vodopády.

ZAJISTÍME

 • Letenku na trase Praha (Vídeň, Mnichov) – Kapské město a Johannesburg-Praha (Vídeň, Mnichov)
 • 4x ubytování se snídaní v hotelu 3* v Kapském městě
 • 3x ubytování se snídaní v hotelu 3* v Stellenbosch (nebo jinde dle Vašeho přání)
 • Ochutnávku vína ve vybraném vinařství
 • Pronájem vozu na týden v Kapské městě
 • Vnistrostátní přelet Kapské město – Hoedspruit
 • 3 noci s plnou penzí a dvěma safari denně v kempu Simbavati River Lodge (nápoje krom ranní kávy či čaje nejsou zahrnuty). Na přání klienta zajistíme ubytování v jakémkoli jiném kempu či lodge
 • Transfer na letiště v Johannesburgu

   

Na místě si klient zajistí:

 • Palivo a parkovné
 • Jídlo nad rámec programu
 • Vstupné do objektů
 • Vstupné do rezervace Timbavati (platí se při příjezdu za osoby a auto)

Poptávkový formulář

1 + 3 =