Brazílie

Královna jižní Ameriky, obrovská a nesmírně pestrá země, to je Brazílie. Charakterizovat tuto zemi a její obyvatele jedním slovem, asi bychom použili slovo „hédonismus“. Snad žádný jiný národ na světě si nedokáže užívat života tak, jako Brazilci. Jsou vstřícní, přátelští, temperamentní, milují život, tanec a hlavně fotbal. I díky nim Vás v této úžasné zemi čekají nevšední zážitky.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. Den: PRAHA – RIO DE JANEIRO

Odlet z Prahy přes přestupové místo do Rio de Janeira. Přílet do Ria, ubytování a nocleh.

2. Den: RIO DE JANEIRO

Snídaně. Celodenní výlet: začínáme vrcholkem Corcovado, na kterém se nachází světoznámá socha Krista Vykupitele (Cristo Redentor). Poté následuje oběd, po kterém pokračujeme na vrcholek Homole cukru (Pao de Acucar). Z obou vrcholků spatříte Rio de Janeiro v celé jeho nesmírné kráse. Nocleh v Riu.

3.Den: RIO DE JANEIRO

Snídaně. Celodenní výlet: průvodcovaná prohlídka slavného fotbalového stadionu Maracaná, botanické zahrady a čtvrti Niteroi. Nocleh v Riu.

4. Den: RIO DE JANEIRO

Snídaně. Polodenní výlet: návštěva favely (chudinské čtvrti) Rocinha. Odpoledne volno ke koupání na pláži Copacabana nebo Ipanema. Večer návštěva představení Samby. Nocle v Riu.

5. Den: RIO DE JANEIRO – FOZ DO IGUACU

Snídaně. Transfer na letiště a odlet vnitrostátní linkou do Foz do Iguacu. Po příletu transfer do hotelu a po zbytek dne volno k odpočinku. Nocleh ve Foz do Iguacu.

PROGRAM

6. Den: FOZ DO IGUACU

Snídaně. Odjezd na celodenní prohlídku nejkrásnějších vodopádů světa. Dopoledne uvidíme vodopády z Brazilské strany – projdeme se po břehu řeky, odkud je výhled na vodopády na protější straně, dojdeme až k části zvané Ďáblovův chřtán (Devil´s Throat). Odpoledne pak následuje Argentinská strana – budeme chodit po chodníčcích, které se proplétají nad vodopády a uvidíme tak tento div světa z bezprostřední blízkosti. Možnost doplňkových aktivit – let helikoptérou and vodopády, plavba lodí pod vodopády apod. Návrat do hotelu, nocleh ve Foz do Iguacu.

7. Den: FOZ DO IGUACU – MANAUS

Snídaně. V závislosti na letovém řádu možnost fakultativního výletu například na elektrárnu Itaipu. Transfer na letiště a odlet do Amazonie. Po příletu do Manausu transfer do hotelu, ubytování a nocleh v Manausu.

 8. Den: MANAUS

Snídaně. Transfer k řece a odjezd loďkou do Ecoparku. Ubytování. Odopolení aktivita v ecoparku – např. pozorování opic. Večeře a nocleh v Ecoparku.

 

PROGRAM

9. Den: AMAZONIE

Snídaně. Activity v Ecoparku – například procházka džunglí s místním průvodcem, lov ryb, pozorování krokodýlů. Oběd a večeře v Ecoparku.

10. Den: AMAZONIE

Snídaně. Výlet lodí na soutok dvou řek – Rio Negro a Rio Solimoes. Večeře a nocleh v Ecoparku.

11.Den: MANAUS – SALVADOR DA BAHÍA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Salvadoru da Bahía. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Nocleh v Salvadoru.

12. Den: SALVADOR DA BAHÍA

Snídaně. Prohlídka historického centra Salvadoru, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Fascinující město Salvador da Bahía bylo v minulosti centrem obchodu s otroky z Afriky. Proto si tento přístav i po letech od zrušení otroctví zachovává svůj ráz a je zde patrný silný vliv Afriky. Odtud pochází například bojový tanec Capoeira. Nocleh v Salvadoru.

13.  Den: PRAIA DO FORTE

Snídaně. Celodenní výlet na krásnou pláž Praia do Forte. Volno ke koupání. Večer návrat do hotelu, nocleh v Salvadoru.

14. Den: SALVADOR DA BAHÍA – RIO DE JANEIRO – PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

15. Den: PRAHA

ZAJISTÍME

  • Letenky
  • Vnistrostátní přelety
  • Ubytování
  • Letištní transfery
  • Výlety s průvodcem dle výše uvedeného program (v ceně anglicky hovořící průvodce, transfery, vstupné do objektů atd.)
  • Cestovní pojištění
  • Asistenci místního partnera

Poptávkový formulář

7 + 8 =