MEXIKO – „Mexico lindo y querido“

„Mexico Lindo y Querido“ – země bohaté tisícileté historie, kterou dokazují pozůstatky vyspělých měst mezoamerických civilizací. Vyšplhejte na jednu z jejich pyramid, přibližte se tak prastarým bohům. Shlédněte celou rozlehlou zemi, od horských masivů a sopek, přes rozžhavené pouštní písky, na kterých přežijí jen kaktusy, až po dlouhé písčité pláže, omývané průzračnými vlnami oceánu. Nasaďte si sombrero, projděte se po rušné ulici některého z koloniálních městeček, zaposlouchejte se do temperamentních tónů hudby usměvavých „mariachis“, dejte si tequilu v místním baru a ochutnejte žhavé chilli con carne. Čeká Vás nefalšovaná Mexická jízda!

POBYTOVÝ ZÁJEZD

Jednou z nejoblíbenějších částí Mexika je poloostrov Yucatán. Ani se tomu nedivíme – v této části země si užijete jak pobyt u nádherných pláží Mayské riviéry, sportovní aktivity nejrůznějšího druhu, koloniální městečka, tak zajímavé výlety za památkami z období Mayské civilizace. Po příletu do Cancúnu můžete zůstat v hotelové zóně (zona hotelera) v bezprostřední blízkosti tohoto města, nebo zamířit na Mayskou rivéru, kde najdete letoviska Playa Del Carmen, Tulum, Akumal, Puerto Morelos, Punta Maroma, Puerto Aventuras a další. Nedaleko pobřeží Yucatánu se nachází proslulé ostrovy Isla Mujeres a Cozumel.

Playa del Carmen je pulsujícím srdcem Mayské riviéry. Z malé vesničky se postupem času vyvinulo kosmopolitní město, obklopené přírodními divy, historickými památkami a obydlené lidmi z celého světa.
Playacar je neodolatelný magnet pro všechny návštěvníky, a to nejen pro své úchvatné bílé písčité pláže a smaragdové moře, ale hlavně pro svou pohodovou a odpočinkovou atmosféru karibského resortu. Je zde mnoho ubytovacích, stravovacích a zábavních možností, zároveň zde však najdeme výlučně nízkou zástavbu, úplně odlišnou od obřích hotelových komplexů v jiných letoviscích.
Tulum láká kromě bělostných pláží zejména ruiny mayské pevnosti, která z útesu shlíží na tyrkysové moře.
V dalších letoviscích, jako je například Puerto Aventuras nebo Playa Maroma, si pak vychutnáte zejména ničím nerušený klid.

Co se Mayských památek na Yucatánu týče, lze navštívit archeologická naleziště Uxmal, Palenque, Tulum, Cobá, a v neposlední řadě také nejznámější Mayské naleziště vůbec – Chichén Itzá.

Třešničkou na dortu Yucatánu je možnost koupání a potápění v cenotech. Cenote je zatopený závrt krasového původu, jaké se nacházejí ve velmi hlubokých jeskyních s provalenými stropy i více pater nad sebou. Zde se shromažďuje podzemní voda vytvářející více či méně hlubokou nádrž.

V naší nabídce najdete jak ubytování ve stovkách hotelů na pobřeží i ve vnitrozemí, letištní transfery z Cancúnu, tak výlety jednodenní i vícedenní za poznáváním Mayské historie.

Na míru vytvoříme několikadenní poznávací programy pro privátní skupiny s anglicky hovořícím průvodcem, a to nejen na Yucatánu, ale prakticky v celém Mexiku. V případě zájmu lze pro takovou skupinu zajistit i českého průvodce.

PROGRAM

1. Den: PRAHA – CANCÚN

Odlet z Prahy přes přestupové místo do Cancúnu. Přílet do Cancúnu ve večerních hodinách, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. Den: MAYSKÁ RIVIÉRA

Snídaně. Volno v letovisku na Mayské riviéře. Nocleh.

3. Den: MAYSKÁ RIVIÉRA

Snídaně. Volno v letovisku na Mayské riviéře. Nocleh.

4. Den: MAYSKÁ RIVIÉRA

Snídaně. Volno v letovisku na Mayské riviéře. Nocleh.

PROGRAM

5. Den: MAYSKÁ RIVIÉRA

Snídaně. Volno v letovisku na Mayské riviéře. Během pobytu doporučujeme absolvovat výlet do Chichén Itzá – archeologického naleziště zapsaného na seznamu UNESCO, nebo jiného Mayského města dle výběru (Tulum, Cobá atd.).  Návrat do hotelu, nocleh.

6. Den: MAYSKÁ RIVIÉRA

Snídaně. Volno v letovisku na Mayské riviéře. Během pobytu je možnost absolvovat například dvoudenní výlet Merida-Uxmal-Chichén Itzá. Návrat do hotelu, nocleh.

7. Den: MAYSKÁ RIVIÉRA

Snídaně. Volno v letovisku na Mayské riviéře. Nocleh.

8. Den: MAYSKÁ RIVIÉRA

Snídaně. Volno v letovisku na Mayské riviéře. Nocleh.

9. Den: MAYSKÁ RIVIÉRA

Snídaně. Volno v letovisku na Mayské riviéře. Nocleh.

10. Den: MAYSKÁ RIVIÉRA

Snídaně. Volno v letovisku na Mayské riviéře. Nocleh.

11. Den: CANCÚN – PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. Den: PRAHA

Přílet do Prahy.

ZAJISTÍME

  • Letenky (odletové místo dle výběru – Praha, Mnichov, Vídeň atd.)
  • Ubytování
  • Letištní transfery
  • Výlety s průvodcem (Chichén Itzá, Xel-Ha, Tulum, Cobá, Isla Mujeres, Palenque, Uxmal atd.)
  • Sportovní aktivity – golf, vodní skůtry, čtyřkolky, plavání v cenotech a mnoho dalších… 
  • Cestovní pojištění
  • Asistenci místního partnera

Cena zájezdu bude určena dle rozsahu objednaných služeb.

Poptávkový formulář

5 + 14 =