MAURITIUS

Tato perla Indického oceánu je součástí náhrdelníku zvaného Maskarény. Leží v Indickém oceánu východně od Madagaskaru a už v 10. století se objevil na mapách arabských mořeplavců. Vulkanický ostrov porostlý bujnou vegetací je lemován bělostnými plážemi, pestrá mozaika národností, náboženství a kultur dodává ostrovu jeho neopakovatelný kolorit. Ostrov je právem stálicí na mapě oblíbených destinací všech druhů a typů turistů.

 

POBYTOVÝ ZÁJEZD

Mauritius sice geograficky patří k Africe, nicméně nejpočetnější etnickou skupinou jsou zde Indové. Dalšími skupinami zde jsou míšenci, Evropané nebo Číňani. Všechny tyto skupiny, etnické či náboženské, zde žijí v klidném a vzácném souznění. Díky tomuto složení je zde pestré skutečně vše – náboženské svátky, strava, kultura .. Pokud se tedy při cestování zajímáte o místní kulturu, je vhodné sem zamířit v době konání některého z náboženských svátků či festivalů.

Doba vhodná pro návštěvu je od října do května. Během našeho léta je na Mauritiu relativně chladno a deštivo (výjimky potvrzují pravidlo). Pokud chcete mít relativně dobré počasí a přesto využít co nejlevnějších cen, je vhodné se zaměřit na oba krajní měsíce tohoto rozpětí – říjen a přelom duben/květen. Nejvíce plno je na ostrově samozřejmě v období Vánočních svátků a Silvestra. Ostrov nabízí širokou škálu ubytování, od jednoduchých „self catering“ apartmánů, až po nejluxusnější resorty s programem all inclusive a vlastními golfovými osmnáctkami. Je možné zde trekovat v kopcích, potápět se, poznávat historii, surfovat, nebo jen tak lenošit s drinkem na lehátku u pláže. Jedná se o jednu z nejvděčnějších destinací na světě, a to své si zde najde opravdu každý.

K oblíbeným výletům a aktivitám patří návštěva historického muzea v Mahébourgu, historických domů v městečku Moka, botanické zahrady Sir Seewoosagur Ramgoolam v Pamplemousses, kde byla také postavena první továrna na zpracování cukrové třtiny na ostrově, nebo vodopádů Chamarel.

Destinaci Mauritius je samozřejmě možné zkombinovat s dalšími ostrovy Rodrigues nebo Réunion. Cestou na/z ostrova lze samozřejmě zajistit stopover v některé z přestupních destinací (v závislosti na volbě leteckého spojení, např. Istanbul nebo Dubaj).

Itinerář pobytového nebo poznávacího zájezdu zpracujeme na vyžádání.

PROGRAM

1. Den: PRAHA – MAURITIUS

Odlet z Prahy přes přestupové místo na Mauritius.

2. Den: MAURITIUS

Přílet na Mauritius. Transfer do hotelu na pobřeží, ubytování, volno a nocleh na Mauritiu.

3. Den: MAURITIUS

Snídaně. Volno na ostrově. Nocleh.

4. Den: MAURITIUS

Snídaně. V případě zájmu o aktivné strávení dovolené doporučujeme některý z výletů nabízených buď naším partnerem, popřípadě lze tyto aktivity zakoupit na hotelové recepci. V případě, že nemáte zájem o hromadný výlet, doporučujeme zapůjčení auta nebo džípu. Ostrov si tak objedete sami, v klidu, a vlastním tempem. Nezapomeňte ovšem nutnost mezinárodního řidičského průkazu. 

Nocleh na Mauritiu.

PROGRAM

5. Den: MAURITIUS

Snídaně. Volno na Mauritiu. Nocleh.

6. Den: MAURITIUS

Snídaně. Volno na Mauritiu. Nocleh.

7. Den: MAURITIUS

Snídaně. Volno na Mauritiu. Nocleh.

8. Den: MAURITIUS

Snídaně. Volno na Mauritiu. Nocleh.

9. Den: MAURITIUS

Snídaně. Volno na Mauritiu. Nocleh.

10. Den: MAURITIUS

Snídaně. Volno na Mauritiu. Nocleh.

11. Den: MAURITIUS – PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. Den: PRAHA

Přílet do Prahy.

ZAJISTÍME

  • Letenky (odletové místo dle výběru – Praha, Mnichov, Vídeň atd.)
  • Ubytování
  • Letištní transfery
  • Výlety s průvodcem
  • Cestovní pojištění
  • Asistenci místního partnera
  • kombinaci dalších ostrovů (Réunion, Rodrigues atd.)
  • stopover v přestupní destinaci (Dubaj atd.)

Cena zájezdu bude určena dle rozsahu objednaných služeb.

Poptávkový formulář

8 + 9 =